O nás

Cerino CZ s.r.o.

Firma Cerino CZ s.r.o. se zaměřuje na výrobu a obchod s funkčními potřebami pro psy a kočky..

Jsme malá výrobní společnost, která již od roku 2006 zaměstnává převážně osoby se zdravotním omezením. Naše výrobky jsou ryze česká výroba a materiály pochází z ČR nebo EU. Obalový materiál používáme výhradně z recyklovaných materiálů.

Látky použité na výrobu pelechů pocházejí ze zbytků textilní výroby, proto pelechy děláme v malých sériích (barevné provedení).

Zaměřujeme se hlavně na kvalitní, ortopedicky funkční pelechy, určené především pro velká a těžká plemena. Na základě několikaletých praktických zkušeností a testování, jsou navrženy a konstruovány pro maximálně zdravý a pohodlný odpočinek vašich mazlíčků. V neposlední řadě si naše výrobky oblíbily i maminky pro své malé ratolesti.
  • Kvalitní, ortopedicky funkční pelechy
  • Moderní design
  • Praktické řešení


Mezi hlavní náplň naší výroby patří pelechy, přepravní tašky, hračky a boudy. Obchod je též zaměřen na krmiva.

Potahy pelechů jsou ušity z pevných látek, které se snadno sundávají díky pevnému zipu a lze je čistit tepovačem nebo je lze prát v pračce. Látka použitá na výrobu pelechů je odolná proti oděru a mechanickému poškození.

Vnitřek pelechů je účelně vytvarován pro nejpohodlnější zdravé ležení. Tím se také zabrání přirozenému škrabání a poničení potahu. Pelechy jsou ryze česká výroba z nejkvalitnějších zdravotně nezávadných materiálů, splňující normy „OEKO-Tex-Standart 100“.

Výplň je drcený kvalitní polyuretan, ručně plněný do sypků, které mají minimální tloušťku 15cm. Tím je zaručeno, že pes svou váhou pelech nezmáčkne a neleží na zemi, jako to bývá u běžně dostupných pelechů. Zároveň pelechy udržují tělesnou teplotu psa, a proto jsou vhodné i v zimním období do venkovního prostředí. Díky tloušťce pelechů je zabráněno otlakům kloubů a prochladnutí pejska. Všechny pelechy mají sundavací a pratelný potah.

Prošití pelechů umožňuje pohodlné ležení, zabraňuje posunu náplně a vytváří záměrně nerovný povrch.